Argentynki kontra Opus Dei i egipskie piłkarki
43 Argentynki pozwały Opus Dei, zarzucając organizacji wykorzystywanie i pracę przymusową. Kobiety twierdzą, że jako dziewczynki zostały przyciągnięte obietnicą edukacji, a następnie były zmuszane do niewolniczej pracy, izolowane, kontrolowane i poddawane praktykom samoumartwiania się. Prokuratura oskarża Opus Dei o handel ludźmi i wyzysk w latach 1972–2015. Organizacja zaprzecza zarzutom, nazywając je „wyrwanymi z kontekstu”.
Piłka nożna kobiet w Egipcie przeżywa rozkwit – mecze są transmitowane w telewizji, rośnie wsparcie dla klubów i zmienia się społeczne postrzeganie zawodniczek. Choć przez lata kobiety spotykały się z lekceważeniem, dziś coraz więcej z nich gra zawodowo, a szkolenia i programy wsparcia otwierają nowe możliwości. Jednak, mimo tych postępów, dyskryminacja i nierówności finansowe, w porównaniu z męską piłką nożną, nadal stanowią duże wyzwanie.
Mariama Timbo, kobieta jeżdżąca różowym motocyklem w północnej prowincji Sierra Leone, zarabia na życie, przewożąc ludzi i towary. Dzięki wsparciu NGO i grantowi stworzyła grupę Bombali Bike Ladies, ucząc inne kobiety jazdy na motorze. Inicjatywa daje kobietom szansę na niezależność, pracę i bezpieczeństwo, przełamując stereotypy płciowe i pomagając w dostępie do opieki zdrowotnej.